Terasy

Naša spoločnosť zabezpečuje aj tzv. decking – drevené podlahy do exteriérov. Vaša terasa môže získať vďaka krásnej drevenej dlažbe úplne iný charakter a vzhľad. Váš zmysel pre štýlovosť a dizajn, ktoré uplatňujete v interiéri, tak môžete rozšíriť aj do vašej záhrady.

V našej ponuke nájdete drevené exteriérové terasy z najtrvácnejších druhov exotických drevín, ktoré sú predurčené na celoročné použitie vo vonkajšom prostredí. Ich vysoká hustota, absolútna odolnosť voči vlhkosti, hnilobe, termitom a červom sú skvelé vlastnosti, ktoré tieto dreviny majú a vďaka ktorým sú zárukou dlhej životnosti. Tá je 20 až 30 rokov, a to aj v prípade, ak nie je drevo chemicky ošetrované. Aby ale mala vaša terasa sviežu farbu, odporúčame jeden až dvakrát ročne impregnáciu olejom.

Ako pri všetkých našich produktoch aj pri exteriérových drevených podlahách vám ponúkame širokú škálu exotických drevín a dekórov. Ak chcete mať decking z dreviny, ktorú nenájdete v našej ponuke, kontaktujte nás, urobíme všetko pre to, aby sme vašu požiadavku splnili.

 

Decking Bangkirai

Naša najpoužívanejšia drevina. Vyznačuje sa vysokou objemovou hmotnosťou, veľmi dobrou odolnosťou voči oderu a vynikajúcou pevnosťou a pružnosťou. Má vysokú hustotu, a preto je veľmi trvanlivá, pevná a stabilná.

Výrobky zhotovené z dreviny Bangkirai sú určené na použite vo vonkajšom aj vnútornom prostredí. Vďaka svojim vynikajúcim vlastnostiam majú dlhú životnosť 20 až 30 rokov, a to aj za predpokladu, že budú v exteriéri vystavené celoročne najrôznejším poveternostným vplyvom bez akéhokoľvek ošetrenia. Dlhodobejším pôsobením dochádza, tak ako pri všetkých drevinách, k postupnému šednutiu materiálu až do striebornej farby. Tento proces je prirodzený a v žiadnom prípade nezhoršuje samotné vlastnosti dreva. Aby ale vaša terasa zostala dlho nielen kvalitná, ale aj krásna, odporúčame ošetriť ju teakovými olejmi, ktoré taktiež nájdete v našej ponuke. Oleje sa fixujú do štruktúry dreva, nevytvárajú žiadny povlak a udržujú pôvodnú pestrofarebnosť dreviny. Pri bežnej údržbe stačí drevo len opláchnuť vodou.

Exotická drevina Bangkirai je ideálna, ak sa chystáte vytvoriť si štýlovú drevenú terasu, balkón, priestor okolo bazéna, zimnú záhradu, drevený obklad domu, rošty do kúpeľní a sáun, ale tiež ako podlaha do vínnej pivnice.

Výber z našich realizácií

 

Decking Cumaru

Cumaru má vyššiu hustotu ako drevina Bangkirai a je bez otvorov po škodcoch. Ako jediné sa dodáva predsušené, je teda mimoriadne stabilné. Drevo Cumaru pochádza z Brazílie a podobne ako Bangkirai je ideálne pri realizácii štýlových drevených terás, balkónov, priestorov okolo bazénov, zimných záhrad, drevených obkladov domov, roštov do kúpeľní a sáun, ale tiež ako podlaha do vínnych pivníc.

Výber z našich realizácií

 

Decking Ipe (Lapacho)

Drevené podlahy Ipe predstavujú najvyššiu kvalitu. Charakteristickou vlastnosťou dreva Ipe je tvrdosť a výnimočne vysoká stálosť, čo ho robí zvlášť vhodným na realizáciu podláh. Navyše je veľmi odolné proti napadnutiu hubami a hmyzom vrátane termitov. Prejavuje tiež neobyčajnú odolnosť voči ohňu (podľa amerických noriem trieda A1, rovnaká ako zbrojárska oceľ).

Ipe je drevo krásnej, hlbokej farby s odtieňmi od olivovohnedej až po čiernohnedú, zvyčajne so svetlejšími alebo tmavšími pásmi. Často získava až tmavočervený odtieň, čo je rarita, ktorá nie je bežná pre iné dreviny z oblasti mierneho pásma.

Aj vzhľadom na všetky tieto skvelé vlastnosti má Ipe široké využitie. Vyhotovujú sa z neho železničné podvaly, rôzne trvanlivé konštrukcie, záhradný nábytok, paluby lodí, dokonca aj zbrane pre východné bojové umenia. Pre kvalitnú, krásnu a štýlovú terasu či záhradu vo vašom dome bude taktiež toto drevo ako stvorené. Výrobky z dreviny Ipe majú životnosť 25 až 30 rokov.

Výber z našich realizácií

 

Decking Merbau

Drevo Merbau má výnimočnú rozmerovú stálosť, je tvrdé, a preto veľmi odolné proti oderu. Výnimočné je aj svojím od prírody daným jemným pozlátením – niektoré žilky sú vyplnené žltým, lesklým prachom, ktorý pod priesvitným lakovým náterompripomína zručne vyhotovené zlaté inkustrácie v tvare drobných pásikov.

Vďaka svojej farebnosti a mechanickým vlastnostiam je drevo Merbau ako stvorené na výrobu exkluzívnych podláh a parkiet do reprezentatívnych priestorov vo verejných budovách. Predstavte si, aká úžasná potom bude podlaha vo vašom interiéri! Hlboká hnedá farba dreva zosvetlená zlatými pásikmi podčiarkne eleganciu a dôstojnosť priestoru a dokonale sa zladí s moderným vybavením.

Merbau je taktiež mimoriadne odolné proti pôsobeniu húb a hmyzu. Má vynikajúce vlastnosti, vďaka ktorým je obľúbeným drevom do interiérov, ako aj pre exteriérové použitie (počas dažďa drevo „krváca“ – vyplavuje sa z neho látka tanín, ktorá môže spôsobiť zafarbenie terasy či fasády).

Výber z našich realizácií

 

Decking Tatajuba

V porovnaní s drevinou Bangkirai má Tatajuba nižšiu hustotu. Má príjemnú, jemnú svetlo žltkastú alebo citrónovo žltú farbu, ktorá na slnku postupne tmavne do gaštanovo hnedej. Jej povrch je viac štrukturovaný, po daždi jemne zdrsnie z dôvodu zdvihnutia vlákien. Jeho cena je veľmi priaznivá.

Podobne ako Bangkirai je aj drevo Tatajuba vhodné pri realizácii štýlových drevených terás, balkónov, priestorov okolo bazénov, zimných záhrad, drevených obkladov domov, roštov do kúpeľní a sáun, ale tiež ako podlaha do vínnych pivníc.

Výber z našich realizácií

 

Decking Thermowood

ThermoWood sa vyrába tepelnou úpravou reziva. Severský smrek a borovica získajú pri tejto úprave vlastnosti porovnateľné s tropickými drevinami. Počas tepelnej úpravy sa ThermoWood sfarbí v celom svojom objeme, takže pri rezaní, hobľovaní či brúsení je povrch materiálu stále rovnako sfarbený. ThermoWood je teplý a príjemný na dotyk.

Pri zmenách vhlkosti je ThermoWood omnoho stabilnejší ako mnohé tropické dreviny. Odolnosť voči hnilobe a jeho rozmerová stálosť je podstatne zvýšená v porovnaní s neupraveným drevom. Tepelná vodivosť ThermoWoodu je znížená pri procese tepelnej úpravy, takže je lepším zatepľovacím prvkom ako klasický drevený obklad.

ThermoWood je netoxický a k prírode mimoriadne šetrný materiál. Pri výrobnom procese sa používa totiž len teplo a para, nie sú použité žiadne chemické látky.

Výber z našich realizácií

 

Decking Tiger Wood (Muiracatiara)

Drevo Tiger Wood má nádhernú kresbu, ktorá pripomína tigriu kožu. Odtiaľ aj jej názov. Známe je tiež pod názvom Muiracatiara, teda zebrové drevo. Každopádne patrí medzi najkrajšie brazílske dreviny.

Neurčité línie svetlo a tmavo medovohnedej farby prerušujú nepravidelné čierne línie pruhov a škvŕn pirpomínajúce tigriu kožu. Má oveľa viac uzatvorenú textúru ako iné tropické tvrdé dreviny. Toto drevo má nepravidelné vlákno a premenlivú konzistenciu. Používa sa predovšetkým pri výrobe terasových dosiek, parkiet, skríň, dýh a na obklady.

Výber z našich realizácií

 

Ďalšie dreviny – Garapa, Jatoba, Kempas, Massaranduba, Thermojaseň

V ponuke máme aj množstvo ďalších trvácnych drevín. Maximálne tak vyhovieme Vašim individuálnym požiadavkám.

Výber z našich realizácií

Pozrite si tiež

Novinky

Zaujímavosti, naše posledné realizácie. Špeciálne ponuky.