Drevené obklady fasád

Drevené obklady fasád z exotických a trvácnych drevín

Drevený obklad fasády dodá vášmu rodinnému domu nezameniteľný štýl a jedinečný charakter. Estetický dojem je teda jednoznačný – príjemné vyžarovanie, unikátnosť a štýlovosť. Drevený obklad však neplní len estetickú funkciu. Predstavuje zároveň aj vynikajúcu ochranu pred poveternostnými vplyvmi.

Naša spoločnosť ponúka obklady z najtrvácnejších exotických a tepelne upravených drevín, ktoré sú určené na celoročné použitie v exteriérovom prostredí. Vďaka vysokej hustote a odolnosti voči vlhkosti, hnilobe, termitom a červom napádajúcim suché drevo majú dlhú životnosť, a to aj v prípade, ak drevo nie je chemicky ošetrené.

Ako pri všetkých našich produktoch aj pri drevených obkladoch fasád vám ponúkame širokú škálu exotických drevín a dekórov. Ak chcete mať drevený obklad z dreviny, ktorú nenájdete v našej ponuke, kontaktujte nás, urobíme všetko pre to, aby sme vašu požiadavku splnili.

 

Obklady fasád – Bangkirai

Naša najpoužívanejšia drevina. Vyznačuje sa vysokou objemovou hmotnosťou, veľmi dobrou odolnosťou voči oderu a vynikajúcou pevnosťou a pružnosťou. Má vysokú hustotu, a preto je veľmi trvanlivá, pevná a stabilná.

Výrobky zhotovené z dreviny Bangkirai sú určené na použite vo vonkajšom aj vnútornom prostredí. Vďaka svojim vynikajúcim vlastnostiam majú dlhú životnosť 20 až 30 rokov, a to aj za predpokladu, že budú v exteriéri vystavené celoročne najrôznejším poveternostným vplyvom bez akéhokoľvek ošetrenia.

Výber z našich realizácií

 

Obklady fasád – Ipe (Lapacho)

Charakteristickou vlastnosťou dreva Ipe je tvrdosť a výnimočne vysoká stálosť, čo ho robí zvlášť vhodným na realizáciu podláh. Navyše je veľmi odolné proti napadnutiu hubami a hmyzom vrátane termitov. Prejavuje tiež neobyčajnú odolnosť voči ohňu (podľa amerických noriem trieda A1, rovnaká ako zbrojárska oceľ).

Ipe je drevo krásnej, hlbokej farby s odtieňmi od olivovohnedej až po čiernohnedú, zvyčajne so svetlejšími alebo tmavšími pásmi. Často získava až tmavočervený odtieň, čo je rarita, ktorá nie je bežná pre iné dreviny z oblasti mierneho pásma.>

Aj vzhľadom na všetky tieto skvelé vlastnosti má Ipe široké využitie. Vyhotovujú sa z neho železničné podvaly, rôzne trvanlivé konštrukcie, záhradný nábytok, paluby lodí, dokonca aj zbrane pre východné bojové umenia. Pre kvalitný, krásny a štýlový obklad vášho domu bude taktiež toto drevo ako stvorené. Výrobky z dreviny Ipe majú životnosť 25 až 30 rokov.

Výber z našich realizácií

 

Obklady fasád – Thermowood

ThermoWood sa vyrába tepelnou úpravou reziva. Severský smrek a borovica získajú pri tejto úprave vlastnosti porovnateľné s tropickými drevinami. Počas tepelnej úpravy sa ThermoWood sfarbí v celom svojom objeme, takže pri rezaní, hobľovaní či brúsení je povrch materiálu stále rovnako sfarbený. ThermoWood je teplý a príjemný na dotyk.

Pri zmenách vhlkosti je ThermoWood omnoho stabilnejší ako mnohé tropické dreviny. Odolnosť voči hnilobe a jeho rozmerová stálosť je podstatne zvýšená v porovnaní s neupraveným drevom. Tepelná vodivosť ThermoWoodu je znížená pri procese tepelnej úpravy, takže je lepším zatepľovacím prvkom ako klasický drevený obklad.

ThermoWood je netoxický a k prírode mimoriadne šetrný materiál. Pri výrobnom procese sa používa totiž len teplo a para, nie sú použité žiadne chemické látky.

Výber z našich realizácií

 

Obklady fasád – Merbau

Drevo Merbau má výnimočnú rozmerovú stálosť, je tvrdé, a preto veľmi odolné proti oderu. Výnimočné je aj svojím od prírody daným jemným pozlátením – niektoré žilky sú vyplnené žltým, lesklým prachom, ktorý pod priesvitným lakovým náterom pripomína zručne vyhotovené zlaté inkustrácie v tvare drobných pásikov.

Vďaka svojej farebnosti a mechanickým vlastnostiam je drevo Merbau ako stvorené na výrobu exkluzívnych podláh a parkiet do reprezentatívnych priestorov vo verejných budovách. Predstavte si, aká úžasná potom bude podlaha vo vašom interiéri! Hlboká hnedá farba dreva zosvetlená zlatými pásikmi podčiarkne eleganciu a dôstojnosť priestoru a dokonale sa zladí s moderným vybavením.

Merbau je taktiež mimoriadne odolné proti pôsobeniu húb a hmyzu. Má vynikajúce vlastnosti, vďaka ktorým je obľúbeným drevom do interiérov, ako aj pre exteriérové použitie (počas dažďa drevo „krváca“ – vyplavuje sa z neho látka tanín, ktorá môže spôsobiť zafarbenie terasy či fasády).

Výber z našich realizácií

 

Obklady fasád – Kanadský Céder

Kanadský céder je drevina s unikátnou rozmerovou stabilitou. Má prirodzenú odolnosť proti hnilobe, neobsahuje živicu, málokedy sa objaví zdravá hrča. Vďaka tomu je Kanadský céder vynikajúci materiál na vonkajšie použitie. Fasádny obklad z tohto dreva dodá každej budove prirodzenú krásu a eleganciu.

Céder nie je potrebné povrchovo ošetrovať. Aj po rokoch je jeho farba stabilná, získa len príjemnú striebornú patinu. Ošetrenie transparentným lakom stálosť jeho farby len podporí.

Výber z našich realizácií

 

Obklady fasád – Meranti

Červené Meranti je tvarovo stála drevina, ktorá odoláva aj extrémnym poveternostným vplyvom. V mieste prípadného mechanického poškodenia nehnije, ako sa to stáva napríklad pri smreku. Vďaka svojim dobrým vlastnostiam ide o najpoužívanejšiu exotickú drevinu na výrobu okien a dverí.

Aby malo toto drevo krásnu a stálu farbu, odporúčame ošetrenie transparentným lakom alebo farebnou lazúrou.

Výber z našich realizácií

Obklady fasád – Okoume

Drevo Okoume dá každej budove pečať krásy, elegancie a štýlového dizajnu. Má dobrú stabilitu a prirodzenú odolnosť proti hnilobe, preto je vynikajúcim materiálom na vonkajšie použitie. Je bledo až tmavoružovej farby, pod vplyvom poveternostných vplyvov tmavne.

Okoume je potrebné povrchovo ošetrovať. Aby malo toto drevo krásnu a stálu farbu, odporúčame ošetrenie transparentným lakom alebo farebnou lazúrou.

Výber z našich realizácií

Pozrite si tiež

Novinky

Zaujímavosti, naše posledné realizácie. Špeciálne ponuky.